trende
trende

İstanbul’a 1000 yeni taksi için kura çekildi. 

03.01.2023
296
İstanbul’a 1000 yeni taksi için kura çekildi. 

İBB teklifiyle son UKOME toplantısında kabul edilen 750 minibüs ve 250 dolmuşun, taksiye dönüşüm süreci başladı. İBB Ulaşım Daire Başkanlığı başvuruların bugünden itibaren yapılabileceğini duyurdu. “İstanbul’da yoğun bir biçimde taksi sorunu var” diyen İmamoğlu, yeni taksi tekliflerinin defalarca reddedilmesinden yakınıp, kararlarından asla vazgeçmediklerini de vurguladı. Bu karar doğrultusunda taksiye dönüştürülen araç sahiplerinin Psikoteknik Test yaparak Psikoteknik belgesi alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Başvurular bizzat araç sahipleri veya vekaletname sahipleri tarafından yapılabilecek. (Bice psikoteknik Raporu alanlar arasından seçilse daha iyi olurdu. (Yada daha sonra işe başlamaları için psikoteknik rapor istemeleri gerekli olmalıydı). Başvurulara ilişkin tüm iş ve işlemler tamamen ücretsiz olacak. Gönüllük esaslı başvurularda, plaka sahibine ait geçerli bir kimlik kartı, UKOME kararı ile tarif edilen şekilde vekâletname, Araç Tescil Özet Raporu yeterli olacak. Hisseli mülkiyete konu minibüs veya taksi-dolmuşlarda başvurulardaysa, paydaşların tamamının rızası aranacak. Üzerinde araç bulunmayan plakaların dönüşüm başvuruları kabul edilmeyecek. İşlemi onaylanan araçların taksiye dönüşüm işlemleri otomatik olarak gerçekleşecek.

Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde, noter eşliğinde 2 gün sürecek Kura çekimiyle 4 bin başvuru arasından bin araç taksiye dönüştürülecek. Kuraya 4 bin minibüsçü başvuru yaptı ve aralarından 1000 minibüs ve dolmuş plakası taksiye dönüştürülmeye hak kazandı. ( Tüm; otobüs, kamyonet, minibüs, panelvan, ağır vasıta gibi ticari araçların kullanan şoförlerin Psikoteknik belgesi alma zorunluluğu bulunduğu gibi yeni taksi plakalarına hak kazanan kişilerinde Psikoteknik Belgesi-Psikoteknik Raporu alma zorunluluğu vardır. Kurumumuz “Kolay Psikoteknik” yeni şoförlerimize Psikoteknik belgesi almalarında kolaylık sağlayacaktır. Bu belgeyi hızlı ve güvenilir bir yolla alabilmeleri için yardımcı olmak isteriz.)

Whatsapp
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp Destek Hattı
ADRTÜRK' e hoşgeldiniz, size nasıl yardımcı olabiliriz?